czwartek, 18 sierpnia 2011

Heller ryby akwariowe męczy inne

Jedno z moich akwariów ma 45l objętości, a w nim rybki akwariowe 1 dorosłego danio i 3 młodziutkie, 2 malutkie platki i dojrzałego samczyka mieczyka i rozpoczyna tworzyć ambarasy.

Akwarystyka Xiphophorus hellerii
Mieczyk zasadniczo nęka dorosłego Danio a on znów zadręcza pozostałe akwariowe ryby. Co tu się dzieje mniemam, co obecnie mam zrobić, czemu tak się dzieje. Na pewno decydującą przyczyną jest toteż iż, to akwarium jest za małe, lecz jeszcze jakiś czas temu wszystko było ok.

Akwarium jest napewno zamałe dla dojrzałego hellera, musiałem to za późno przyczytać, znajomy akwarysta zakomunikował mi iż jeszcze pozostaje sprawa czy to jest na pewno samiec, zdaje się mieczyki niekiedy po pewnym tam czasie zdołają zmienić płeć osobliwa sytuacja. Rzekomo innymi słowy samice są często agresywniejsze aniżeli samce jeśli chodzi o mieczyki w tym przypadku. Poniekąd nie mam przerybionego akwarium, jednakże danio to akwariowe ryby są gromadne, miecze także trzymam się w stadach i przypuszczalnie to jest czynnik sprawczy jego wściekłości do drugich ryb w akwarium, pewnie najlepiej było by mu dokupić ze 2 samice no o ile to na pewno samiec, a gdy nie.

Niektóre ze aktualnych form mieczyków zawdzięczają swe życie hybrydom ze zmienniakami plamistymi. Chociaż mieczyki wolno hodować w zbiorniku ogólnym, to nie należy w nim hodować łącznie z nimi rybek, które będą podgryzać im płetwy. Nie należy także trzymać w jednym akwarium jednego samczyka z kilkoma samicami, gdyż słabsze osobniki będą nękane.

Jeśli natomiast nie jesteś zaciekawiony rozmnażaniem tych ryb akwariowych, warto posiadać wiedzę, iż grupka 3 czy 4 samczyków wydzielonych od samiczek umie przebywać ze sobą w zgodzie, nieomalże bez rywalizacji. W wspólnocie młodych mieczyków reprezentacyjnym osobnikiem pozostanie ten, który ma najdłuższy miecz u ogonka.